Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Data dodania: 24.03.2020
Autor artykułu:
Plaża w Jarosławcu - jaka jest?

Jednym z decydujących czynników przy wyborze miejsca na idealne wczasy nad morzem jest jakość plaż. Zazwyczaj myślimy o ich szerokości i rodzaju piasku na plaży, ale nie mniej ważne jest zatłoczenie (lub jego brak), dostępność toalet, łatwych zejść itd. W tym artykule podsumowujemy dla was najważniejsze informacje odnośnie plaży w Jarosławcu i pobliskim Rusinowie. I pamiętajcie - w naszym serwisie możecie znaleźć swoje wymarzone noclegi w Jarosławcu :-)


Turyści przyjeżdżający do Jarosławca mają do wyboru kilkanaście zejść na plażę. Niektóre z nich są w centrum, inne na uboczu, do jeszcze innych z centrum najlepiej dojechać rowerem (opcjonalnie samochodem). Choć wiele lat temu Jarosławiec mierzył się z problemem wąskiej plaży to dziś odszedł on do przeszłości i niemal wszystkie zejścia prowadzą do pięknych, szerokich i piaszczystych plaż.  Aby lepiej zobrazować rzeczywisty stan plaży w Jarosławcu zachęcamy do pobrania mapki, na której oznaczyliśmy numery zejść, do których będziemy się odnosić (kliknij tutaj, aby pobrać mapkę). 


ZEJŚCIE NR 1

Do zejścia nr 1 prowadzi nas urokliwa, wąska ścieżka leśna. Plaża przy tym zejściu jest szeroka, piaszczysta, a przy tym nieoblegana. Warto wybrać to zejście jeśli mieszkacie w Jezierzanach lub okolicy ośrodka Marysieńka. Nie nadaje się ono na przechadzkę z dziecięcym wózkiem czy wózkiem inwalidzkim, gdyż znaczną część drogi trzeba pokonać po grząskim, nadmorskim piasku. 

n0yIpzAyUnR0KKiJEQJK3L6osOwUeJflFxz4c6JP.jpegPlaża przy zejściu nr 1. Fot. Jarosławiec.pl


ZEJŚCIE NR 2

Utwardzone, pochyłe zejście to najlepsze rozwiązanie dla rodzin z dziecięcymi wózkami, osób na wózkach inwalidzkich oraz innych osób, które mają trudności z poruszaniem się. Plaża przy zejściu nr 2 jest również szeroka i piaszczysta. Do zejścia należy dotrzeć od strony ul. Spacerowej. Między zejściami nr 2 i 3 często odbywają się letnie imprezy.

kjjUD5iS3Wrhz007brCKritZsyYiBbS2wg7dcSqC.jpegImpreza letnia przy zejściu nr 2. Fot. Jarosławiec.pl

5R2vMoE5NhANKY94QD6D0wFgBIrt4pXd1DJmWBQX.jpegImpreza letnia przy zejściu nr 2. Fot. Jarosławiec.pl

bfii2cyLtI4E6ULZA3kKeX8Zc61USnDnDtOhcqws.jpegImpreza letnia przy zejściu nr 2. Fot. Jarosławiec.pl


ZEJŚCIE NR 3

To zejście na plażę jest przedłużeniem mniejszego, dolnego deptaka w Jarosławcu, który biegnie wzdłuż ul. Spacerowej. Plaża położona jest przy rozpoczynającym się w tym miejscu klifie, dlatego do piasku schodzi po schodach. Przy tym zejściu na plażę znajdziecie duże, nowe (wybudowane w 2019 roku) toalety. Plaża jest dość szeroka i piaszczysta, podobnie jak przy zejściu nr 2. 

SnUDsx2JXtNEpQlmtDN7reeblGcy7REd5i9gKfjc.jpeg

Plaża z drobnym, złotym piaskiem przy zejściu nr 3. Fot. Jarosławiec.pl


ZEJŚCIE NR 4

Zejście nr 4 poprzedzone jest pięknym, dwupoziomowym placem wyłożonym granitem z centralnym widokiem na morze. Przy placu znajdują się nowe, duże toalety, a do plaży prowadzą bezpieczne schody. Niestety sama plaża jest w tym miejscu najwęższa w całym Jarosławcu z uwagi na liczne betonowe wzmocnienia, które ochraniają klif Jarosławca. Niemniej warto znać to zejście z kilku powodów:jest przedłużeniem pięknego deptaku handlowego, znajdują się przy nim liczne ławki, z których możemy podziwiać zachody Słońca i... dotrzemy nim do najszerszej w Polsce plaży! 

awyHNm96cpekXaE3RGjyQ5QVjR8171pS64qzloIT.jpegWschód Słońca widziany z zejścia nr 4. Fot. Jarosławiec.pl

RRPgDCh18J3Xjm6ZGBz0WBCkQ6GkILtIzWfLA6cj.jpeg Dwupoziomowy plac przy zejściu nr 4. Fot. webcamera.pl 


ZEJŚCIE NR 5

To prawdopodobnie najczęściej uczęszczane zejście na plażę w Jarosławcu. To właśnie tutaj znajduje się słynna plaża Dubaj w Jarosławcu! Skąd wzięła się jej... egzotyczna nazwa? Wytłumaczenie jest proste. Plaża nie powstała naturalnie, zostało stworzona sztucznie. Ale bez obaw! Piasek i dostęp do morza są jak najbardziej prawdziwe ;-) Plaża powstała dzięki budowie ogromnych ramion z naturalnego granitu, które następnie zostały wypełnione piaskiem. Tak powstała największa sztuczna plaża w Europie o pow. 50 tys. mkw., która z jednej strony stwarza fantastyczne miejsce do wypoczynku, a z drugiej jest tłumnie odwiedzaną atrakcją sama w sobie. Przy zejściu dostępne są nowe toalety i plac rekreacyjny. Do plaży prowadzi wiele schodów, gdyż leży ona pod najwyższym klifem w Jarosławcu. Jednak jak wspomnieliśmy można do niej dotrzeć również schodząc przy zejściu nr 4. 

1oL7C9ULZgT1M07IUXvJcwtVugcAnur0UOFN0JHH.jpegPlaża Dubaj w Jarosławcu. Fot. Jarosławiec.pl

Y8pwveMDXDBNRoT7ochr13ntZqup7Yxm4DR7709r.jpegZdjęcie pokazuje ogromną powierzchnię plaży. Fot. Jarosławiec.pl

c7yeO1io8ZaaR5F1x2t9cXfZC2NcQmwt1L8sG1CO.jpegPiasek na plaży Dubaj w Jarosławcu z bliska. Fot. Jarosławiec.pl


Jeśli te plaże już teraz was skusiły zachęcamy, aby znaleźć w naszym serwisie wymarzone pokoje w Jarosławcu :) ZEJŚCIA nr 6 - 13

Zejścia od nr 6 do 13 rozpoczynają się od zachodniej strony Jarosławca i biegną w kierunku Rusinowa. Odkrywają przed nami szerokie, piaszczyste i mniej uczęszczane plaże. Do wszystkich można dojechać znakomitą, bezpieczną i oświetloną ścieżką rowerową czy dojść na piechotę równie bezpiecznym chodnikiem, a opcjonalnie dojechać samochodem. Jedynie zejście nr 6 (przy dawnym O.W. Mikołajek) zmusza nas do "użycia" schodów, wszystkie pozostałe gwarantują bezstopniowe zejście na plażę (choć nieutwardzone, po piasku). Przy większości punktów dostępne są toalety typu Toi-Toi. Szczególnie polecamy zejścia od 8 do 12. Droga na plażę jest tu nadzwyczaj krótka (ok. 50-100 metrów), ponadto możemy bardzo komfortowo zaparkować auto. Nowa infrastruktura drogowa wzdłuż wszystkich zejść jest na bardzo wysokim poziomie i ułatwia komunikację. Zobaczcie poniżej jakie wspaniałe plaże czekają na Was na tym odcinku ?


3bmtj5mjUlelUUZFUCMq4W1OFDmZPNjj5D4fvPjh.jpegPlaża w Jarosławcu przy zejściach nr 6 - 13. Fot. Jarosławiec.pl

TEj5y21TMBKifenAWOKmRQ26ceqHujlV9ex3YtHn.jpegPlaża w Jarosławcu przy zejściach nr 6 - 13. Fot. Jarosławiec.pl

kBpzfQCbYo4GnSZSM8xZtEOJpKRv8ccgL9yTHxft.jpegPlaża w Jarosławcu przy zejściach nr 6 - 13. Fot. Jarosławiec.pl


hvmcUu569C27k5llskkLMnLOPYCV5Tryxuoi6Yha.jpegPlaża w Jarosławcu przy zejściach nr 6 - 13. Fot. Jarosławiec.pl

C3RCoo9kdCV378Pmw5RvY1s3pkCIRWqCoqof6aID.jpegPlaża w Jarosławcu przy zejściach nr 6 - 13. Fot. Jarosławiec.pl

Nowa infrastruktura drogowa wzdłuż zejść na plażę i komfortowe parkingi. Fot. Jarosławiec.pl

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż plaży. Fot. Jarosławiec.pl

Af6XvMjfWfNKqrOxVa7YBIjUzmcesHBop0b9uRjm.jpegPrzedłużenie ścieżki rowerowej w kierunku Wicia i Darłówka. Fot. Jarosławiec.plChcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: